TNPW0603464RFHTA
Mfr.Part #
TNPW0603464RFHTA
Description
RES 464 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Military
Mounting Feature :
Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
13 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
100mW
Surface Mount :
yes
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Resistance :
464Ohm
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 75V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, CARDBOARD, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C