TNPW0603464RFHEA
Mfr.Part #
TNPW0603464RFHEA
Description
RES 464 OHM 1% 1/10W 0603
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Depth :
850μm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Contact Plating :
Tin
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Composition :
Thin Film
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6mm
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Military Standard :
Not
Resistance :
464Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW0603464RFHEA
Vishay / Dale TNPW0603464RFHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 464Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C