TNPW0603464RFETA
Mfr.Part #
TNPW0603464RFETA
Description
RES 464 OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Contact Plating :
Lead, Tin
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±1%
Series :
TNPW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
464Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm