TNPW0603464RFEEA
Mfr.Part #
TNPW0603464RFEEA
Description
RES 464 OHM 1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
464Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW0603464RFEEA
Vishay / Dale TNPW0603464RFEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 464Ohms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C