TNPW0603464RDETA
Mfr.Part #
TNPW0603464RDETA
Description
RES 464 OHM 0.5% 1/10W 0603
Feature :
Military
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
464Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW0603464RDETA
Vishay / Dale TNPW0603464RDETA
TNPW Series, Thin Film, 464Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C