TNPW0603464RBYEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603464RBYEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 464 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Depth :
850μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6mm
Resistance :
464Ohms
Mount :
Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW0603464RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603464RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 464Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C