TNPW0603464RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603464RBETA
Description
RES 464 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Thin Film
Height :
558.8μm
Length :
1.6002mm
Resistance :
464Ohms
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
838.2μm
Datasheets
TNPW0603464RBETA
Vishay / Dale TNPW0603464RBETA
TNPW Series, Thin Film, 464Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C