TNPW0603464RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603464RBEEA
Description
RES 464 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Resistance :
464Ohms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height :
558.8μm
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Depth :
850μm
Max Power Dissipation :
100mW
Number of Terminations :
2
Width :
838.2μm
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Tin
Termination :
SMD/SMT
Ratings :
AEC-Q200
Max Operating Temperature :
125°C
Length :
1.6mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Lead Free :
Lead Free
Datasheets
TNPW0603464RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603464RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 464Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C