TNPW0603464RBECN
Mfr.Part #
TNPW0603464RBECN
Description
RES 464 OHM 0.1% 1/10W 0603
Series :
TNPW
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Resistance :
464Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW0603464RBECN
Vishay / Dale TNPW0603464RBECN
TNPW Series, Thin Film, 464Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C