TNPW060345R3BEEA
Mfr.Part #
TNPW060345R3BEEA
Description
RES 45.3 OHM 0.1% 1/10W 0603
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
558.8μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
838.2μm
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated DC :
50V
Max Power Dissipation :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
45.3Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Length :
1.6002mm
Published :
Datasheets
TNPW060345R3BEEA
Vishay / Dale TNPW060345R3BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 45.3Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C