TNPW060345K9BETA
Mfr.Part #
TNPW060345K9BETA
Description
RES 45.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
100mW
Resistance :
45.9kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TNPW
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW060345K9BETA
Vishay / Dale TNPW060345K9BETA
TNPW Series, Thin Film, 45.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C