TNPW060345K9BEEN
Mfr.Part #
TNPW060345K9BEEN
Description
RES 45.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
75V
Width :
850μm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Resistance :
45.9kOhms
0603 (1608 Metric)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
TNPW060345K9BEEN
Vishay / Dale TNPW060345K9BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 45.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C