TNPW060345K9BEEA
Mfr.Part #
TNPW060345K9BEEA
Description
RES 45.9K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
688
In Stock :
688
0603 (1608 Metric)
REACH SVHC :
Unknown
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
1.6002mm
Case Code (Metric) :
1608
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
558.8μm
Width :
838.2μm
Power Rating :
63mW
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Voltage - Rated DC :
50V
Series :
TNPW e3
Published :
2015
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Resistance :
45.9kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW060345K9BEEA
Vishay / Dale TNPW060345K9BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 45.9kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C