TNPW060345K3FHTA
Mfr.Part #
TNPW060345K3FHTA
Description
RES 45.3K OHM 1% 1/10W 0603
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
Series :
TNPW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Case Code (Imperial) :
Voltage - Rated :
75V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Resistance :
45.3kOhms
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
800μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Case Code (Metric) :
Power Rating :
100mW
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Datasheets
TNPW060345K3FHTA
Vishay / Dale TNPW060345K3FHTA
TNPW Series, Thin Film, 45.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~125°C