TNPW060345K3FEEA
Mfr.Part #
TNPW060345K3FEEA
Description
RES 45.3K OHM 1% 1/10W 0603
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
45.3kOhms
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Published :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW060345K3FEEA
Vishay / Dale TNPW060345K3FEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 45.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C