TNPW060345K3BYEA
Mfr.Part #
TNPW060345K3BYEA
Description
RES 45.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
45.3kOhms
Factory Lead Time :
16 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060345K3BYEA
Vishay / Dale TNPW060345K3BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 45.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C