TNPW060345K3BXTA
Mfr.Part #
TNPW060345K3BXTA
Description
RES 45.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
45.3kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060345K3BXTA
Vishay / Dale TNPW060345K3BXTA
TNPW Series, Thin Film, 45.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C