TNPW060345K3BHEA
Mfr.Part #
TNPW060345K3BHEA
Description
RES 45.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
0603 (1608 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Power Rating :
100mW
Resistance :
45.3kOhms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
TNPW060345K3BHEA
Vishay / Dale TNPW060345K3BHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 45.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C