TNPW060345K3BETA
Mfr.Part #
TNPW060345K3BETA
Description
RES 45.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Resistance :
45.3kOhms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Power Dissipation :
100mW
Series :
TNPW
Power Rating :
100mW
Length :
1.6002mm
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Width :
838.2μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Thin Film
Height :
558.8μm
Datasheets
TNPW060345K3BETA
Vishay / Dale TNPW060345K3BETA
TNPW Series, Thin Film, 45.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C