TNPW060345K3BEEN
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060345K3BEEN
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 45.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Stock
779
In Stock :
779
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
558.8μm
Termination :
SMD/SMT
Width :
838.2μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Published :
2012
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
1608
Ratings :
AEC-Q200
Length :
1.6002mm
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Voltage - Rated DC :
100V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
100mW
Resistance :
45.3kOhms
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
TNPW060345K3BEEN
Vishay / Dale TNPW060345K3BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 45.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C