TNPW060345K3BEEA
Mfr.Part #
TNPW060345K3BEEA
Description
RES 45.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
45.3kOhms
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Depth :
850μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated DC :
50V
Width :
838.2μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
75V
Composition :
Thin Film
REACH SVHC :
Unknown
Contact Plating :
Tin
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
1.6mm
Published :
Height :
558.8μm
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Supplier Device Package :
Termination :
SMD/SMT
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060345K3BEEA
Vishay / Dale TNPW060345K3BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 45.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C