TNPW060345K3BECN
Mfr.Part #
TNPW060345K3BECN
Description
RES 45.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
75V
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Width :
800μm
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Length :
1.6mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
45.3kOhms
Series :
TNPW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060345K3BECN
Vishay / Dale TNPW060345K3BECN
TNPW Series, Thin Film, 45.3kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C