TNPW0603459RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603459RBETA
Description
RES 459 OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
459Ohms
Tolerance :
±0.1%
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603459RBETA
Vishay / Dale TNPW0603459RBETA
TNPW Series, Thin Film, 459Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C