TNPW0603459RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603459RBEEN
Description
RES 459 OHM 0.1% 1/10W 0603
2
Contact Plating :
Tin
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Resistance :
459Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Max Operating Temperature :
125°C
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Width :
800μm
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Supplier Device Package :
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW0603459RBEEN
Vishay / Dale TNPW0603459RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 459Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C