TNPW0603459RBEEA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW0603459RBEEA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 459 OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Composition :
Thin Film
Supplier Device Package :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
459Ohms
Voltage - Rated :
75V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
50V
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
TNPW0603459RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603459RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 459Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C