TNPW0603453RDETA
Mfr.Part #
TNPW0603453RDETA
Description
RES 453 OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Termination :
SMD/SMT
Feature :
Military
Width :
800μm
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Resistance :
453Ohms
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
100mW
Voltage - Rated :
75V
Datasheets
TNPW0603453RDETA
Vishay / Dale TNPW0603453RDETA
TNPW Series, Thin Film, 453Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C