TNPW0603453RDEEA
Mfr.Part #
TNPW0603453RDEEA
Description
RES 453 OHM 0.5% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Case Code (Imperial) :
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Weight :
2.012816mg
Resistance :
453Ohms
Length :
1.6mm
Voltage - Rated :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Width :
800μm
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Datasheets
TNPW0603453RDEEA
Vishay / Dale TNPW0603453RDEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 453Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C