TNPW0603453RBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603453RBYEA
Description
RES 453 OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Radiation Hardening :
No
Resistance :
453Ohms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
TNPW0603453RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603453RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 453Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C