TNPW0603453RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603453RBETA
Description
RES 453 OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
100mW
Composition :
Thin Film
Published :
Power Rating :
100mW
Resistance :
453Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
558.8μm
Non-RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
75V
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
1 (Unlimited)
Width :
838.2μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Length :
1.6002mm
Datasheets
TNPW0603453RBETA
Vishay / Dale TNPW0603453RBETA
TNPW Series, Thin Film, 453Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C