TNPW0603453RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603453RBEEN
Description
RES 453 OHM 0.1% 1/10W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
Series :
TNPW e3
Width :
838.2μm
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
13 Weeks
Voltage - Rated :
75V
Voltage - Rated DC :
100V
Length :
1.6002mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Radiation Hardening :
No
Height :
558.8μm
Resistance :
453Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Datasheets
TNPW0603453RBEEN
Vishay / Dale TNPW0603453RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 453Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C