TNPW0603453RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603453RBEEA
Description
RES 453 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
75V
Weight :
2.012816mg
TNPW e3
Max Power Dissipation :
100mW
Voltage - Rated DC :
50V
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
558.8μm
Lead Free :
Lead Free
Number of Pins :
2
Termination :
SMD/SMT
AEC-Q200
Case Code (Imperial) :
Width :
800μm
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
453Ohms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Datasheets
TNPW0603453RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603453RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 453Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C