TNPW060344R2BEEA
Mfr.Part #
TNPW060344R2BEEA
Description
RES 44.2 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
44.2Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Tolerance :
±0.1%
Height :
558.8μm
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
1.6002mm
Width :
838.2μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated DC :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
100mW
Factory Lead Time :
15 Weeks
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW060344R2BEEA
Vishay / Dale TNPW060344R2BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 44.2Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C