TNPW060344K8BYEA
Mfr.Part #
TNPW060344K8BYEA
Description
RES 44.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
44.8kOhms
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060344K8BYEA
Vishay / Dale TNPW060344K8BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 44.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C