TNPW060344K8BETA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW060344K8BETA
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 44.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
44.8kOhms
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
TNPW
Datasheets
TNPW060344K8BETA
Vishay / Dale TNPW060344K8BETA
TNPW Series, Thin Film, 44.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C