TNPW060344K8BEEA
Mfr.Part #
TNPW060344K8BEEA
Description
RES 44.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Length :
1.6002mm
Tin
Width :
838.2μm
Tolerance :
±0.1%
Published :
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height :
558.8μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
44.8kOhms
Max Power Dissipation :
100mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW060344K8BEEA
Vishay / Dale TNPW060344K8BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 44.8kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C