TNPW060344K2FHEA
Mfr.Part #
TNPW060344K2FHEA
Description
RES 44.2K OHM 1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Published :
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Length :
1.6mm
Composition :
Thin Film
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Ratings :
AEC-Q200
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Depth :
850μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
44.2kOhms
Datasheets
TNPW060344K2FHEA
Vishay / Dale TNPW060344K2FHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 44.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C