TNPW060344K2DETA
Mfr.Part #
TNPW060344K2DETA
Description
RES 44.2K OHM 0.5% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Resistance :
44.2kOhms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Datasheets
TNPW060344K2DETA
Vishay / Dale TNPW060344K2DETA
TNPW Series, Thin Film, 44.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C