TNPW060344K2BYEA
Mfr.Part #
TNPW060344K2BYEA
Description
RES 44.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Resistance :
44.2kOhms
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
16 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Series :
TNPW e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW060344K2BYEA
Vishay / Dale TNPW060344K2BYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 44.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C