TNPW060344K2BETA
Mfr.Part #
TNPW060344K2BETA
Description
RES 44.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb) - with Nickel (Ni) barrier
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height :
558.8μm
Additional Feature :
RATED AC VOLTAGE: 75V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
REACH SVHC :
Unknown
Voltage - Rated DC :
75V
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
100mW
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Resistance :
44.2kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Mounting Feature :
Surface Mount
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Published :
Voltage - Rated :
75V