TNPW060344K2BEEN
Mfr.Part #
TNPW060344K2BEEN
Description
RES 44.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
44.2kOhms
2
Height :
558.8μm
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Length :
1.6002mm
Ratings :
AEC-Q200
Max Power Dissipation :
100mW
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
100V
Width :
800μm
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Termination :
SMD/SMT
Supplier Device Package :
Published :
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW060344K2BEEN
Vishay / Dale TNPW060344K2BEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 44.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C