TNPW060344K2BEEA
Mfr.Part #
TNPW060344K2BEEA
Description
RES 44.2K OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
44.2kOhms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
REACH SVHC :
Unknown
Factory Lead Time :
13 Weeks
Composition :
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
75V
Power Rating :
100mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
558.8μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Case Code (Metric) :
Length :
1.6002mm
Max Power Dissipation :
100mW
Contact Plating :
Tin
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
850μm
Datasheets
TNPW060344K2BEEA
Vishay / Dale TNPW060344K2BEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 44.2kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C