TNPW0603448RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603448RBETA
Description
RES 448 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Published :
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Supplier Device Package :
Power Rating :
100mW
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Radiation Hardening :
No
Resistance :
448Ohms
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
TNPW0603448RBETA
Vishay / Dale TNPW0603448RBETA
TNPW Series, Thin Film, 448Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C