TNPW0603448RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603448RBEEN
Description
RES 448 OHM 0.1% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
448Ohms
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
100mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Datasheets
TNPW0603448RBEEN
Vishay / Dale TNPW0603448RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 448Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C