TNPW0603448RBEEA
Mfr.Part #
TNPW0603448RBEEA
Description
RES 448 OHM 0.1% 1/10W 0603
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
448Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Series :
TNPW e3
Voltage - Rated DC :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Datasheets
TNPW0603448RBEEA
Vishay / Dale TNPW0603448RBEEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 448Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C