TNPW0603442RDHEA
Mfr.Part #
TNPW0603442RDHEA
Description
RES 442 OHM 0.5% 1/10W 0603
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Pins :
Supplier Device Package :
Voltage - Rated DC :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
442Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW0603442RDHEA
Vishay / Dale TNPW0603442RDHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 442Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C