TNPW0603442RDETA
Mfr.Part #
TNPW0603442RDETA
Description
RES 442 OHM 0.5% 1/10W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Feature :
Military
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
442Ohms
Datasheets
TNPW0603442RDETA
Vishay / Dale TNPW0603442RDETA
TNPW Series, Thin Film, 442Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~125°C