TNPW0603442RBYEA
Mfr.Part #
TNPW0603442RBYEA
Description
RES 442 OHM 0.1% 1/10W 0603
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
442Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Power Rating :
100mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
TNPW e3
Radiation Hardening :
No
Datasheets
TNPW0603442RBYEA
Vishay / Dale TNPW0603442RBYEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 442Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C