TNPW0603442RBHEA
Mfr.Part #
TNPW0603442RBHEA
Description
RES 442 OHM 0.1% 1/10W 0603
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
100mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Resistance :
442Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.061Lx0.033W 1.55mmx0.85mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW0603442RBHEA
Vishay / Dale TNPW0603442RBHEA
TNPW e3 Series, Thin Film, 442Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C