TNPW0603442RBETA
Mfr.Part #
TNPW0603442RBETA
Description
RES 442 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Width :
838.2μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
75V
Resistance :
442Ohms
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Published :
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
Military
Series :
TNPW
Length :
1.6002mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Weight :
2.012816mg
Height :
558.8μm
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
100mW
Max Power Dissipation :
100mW
Case Code (Imperial) :
Datasheets
TNPW0603442RBETA
Vishay / Dale TNPW0603442RBETA
TNPW Series, Thin Film, 442Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~125°C