TNPW0603442RBEEN
Mfr.Part #
TNPW0603442RBEEN
Description
RES 442 OHM 0.1% 1/10W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
100mW
Resistance :
442Ohms
Height :
558.8μm
Voltage - Rated DC :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Length :
1.6002mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Max Power Dissipation :
100mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
75V
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Width :
800μm
Contact Plating :
Tin
Supplier Device Package :
Published :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Datasheets
TNPW0603442RBEEN
Vishay / Dale TNPW0603442RBEEN
TNPW e3 Series, Thin Film, 442Ohms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C